Nasze miejsce pracy
Zapewniamy nowoczesne, bezpieczne i ciekawe środowisko pracy oraz atrakcyjne świadczenia dodatkowe pracownikom naszych biur, centrów logistyki oraz Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.
Amazon employee
Amazon employee

Nasze miejsce pracy

Nasze miejsce pracy infographic
Nasze miejsce pracy infographic
Podróż każdego zamówionego produktu – od naszego dostawcy, aż do klienta – to efekt współpracy kilkunastu pracowników i partnerów.
Oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia wszyscy pracownicy Amazon otrzymują także szeroki pakiet świadczeń pozapłacowych, m.in. prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, darmowy dojazd do pracy na wybranych trasach, ciepłe posiłki za złotówkę oraz zniżkę pracowniczą.
To nieźle jak na firmę zatrudniającą ludzi z różnych środowisk, niezależnie od ich kwalifikacji.
DOBRE SAMOPOCZUCIE FIZYCZNE I PSYCHICZNE W PRACY
Wiemy, jak ważne jest nawodnienie organizmu, zwłaszcza przy pracy fizycznej w centrum logistycznym. Na terenie wszystkich naszych obiektów, w różnych miejscach, rozmieszczone są punkty z dostępem do wody.

Prowadzimy wszechstronny program mający na celu pomoc pracownikom we wszystkich aspektach ich fizycznego, zawodowego, społecznego i osobistego. Program ten obejmuje dostęp do bezpłatnego prywatnego ubezpieczenia medycznego, wsparcie specjalistów z zakresu opieki zdrowotnej o każdej porze dnia.

Wszystkie centra Amazon posiadają wiele toalet w pobliżu każdego stanowiska pracy, co ułatwia pracownikom korzystanie z nich, kiedy tylko tego potrzebują. Jak można się spodziewać w każdym nowoczesnym i przyzwoitym środowisku pracy, nasi pracownicy mogą swobodnie korzystać z łazienki, kiedy tylko potrzebują. Wspieramy również naszych partnerów serwisowych i ich kierowców w drodze za pomocą inteligentnej technologii, która przypomina im o zrobieniu przerwy i oznacza najbliższe punkty z jedzeniem, napojami i łazienkami.
 • workplace index
 • workplace index
 • workplace index
 • workplace index
OPINIE PRACOWNIKÓW
Pracownicy centrów logistyki to fundament naszej działalności. Zależy nam na ich opiniach i pomysłach, jakie wynoszą z codziennej pracy.

W każdym centrum logistyki utworzyliśmy Forum Pracownicze. We wszystkich naszych lokalizacjach to pracownicy wybierają przedstawicieli Forum. Forum odgrywa istotną rolę w działalności naszej firmy. Jego członkowie odbywają regularne spotkania, gdzie wymieniają się informacjami, omawiają różne uwagi i pomysły, a także uczestniczą w podejmowaniu kluczowych decyzji wpływających na działalność danego obiektu (dotyczących np. harmonogramu zmian).

Wszelkie zastrzeżenia pracownicy mogą zgłaszać anonimowo pod bezpłatnym numerem infolinii (Program Pomocy Pracownikom). Zgłoszeniami zajmuje się starszy menedżer spoza danego obiektu czy regionu, w którym mieści się centrum. Dodatkowo, Amazon codziennie zbiera opinie pracowników na temat miejsca pracy i warunków.

Pytanie wyświetla się na osobistym urządzeniu każdego pracownika, a odpowiedzi są zbierane poufnie. Na podstawie zebranych uwag menedżerowie zajmują się zgłaszanymi lub powtarzającymi się zagadnieniami.

W każdym budynku znajduje się tablica ogłoszeń, na której pracownicy mogą poruszyć dowolną kwestię lub zgłosić zastrzeżenie i w ciągu 24 godzin otrzymać odpowiedź od członka zespołu kierowników obiektu. Pytania oraz zastrzeżenia mogą pochodzić zarówno od pojedynczych osób, jak i grup. Wszystkie pytania i odpowiedzi są zapisywane w centralnej bazie Amazon, a w razie potrzeby oznaczane jako wymagające działania.
 • "Rozpoczęłam pracę w fimie Amazon ponad 5 lat temu – 20 września 2021r. Minie mi dokładnie 6. rok, odkąd tu pracuję. Pierwszy dział, który poznałam to Pick – zbierałam zamówienia dla klientów, następnie przeszkolono mnie do działu Pack – pakowałam zamówienia dla klientów, a aktualnie jestem w dziale AFE – tam sortuję oraz pakuję skompletowane zamówienia dla klientów. Najbardziej w pracy lubię to, że poznaję codziennie nowe osoby, z którymi zawsze znajdę temat do ciekawych rozmów. Dzięki temu otwieram się i mogę podzielić się własnymi doświadczeniami. Kolejnym atutem dla mnie jest to, że mogłam dopasować swój grafik pod siebie – to znaczy mam 3 dni wolne najbardziej potrzebne w życiu prywatnym. Trzecim plusem w tej firmie jest dla mnie to, że mam darmowy transport z domu do i z pracy."
  Klaudia Maciejczyk z Wrocławia
  Z Wrocławia
 • "Podoba mi się system pracy w Amazon – pracuję 4 dni w tygodniu, w 10-godzinnych zmianach, z atrakcyjną stawką godzinową oraz bogatym pakietem benefitów. Mam świetnego menadżera, z którym współpracuję od początku mojej kariery w firmie. Mogę na nim polegać, zachęca mnie do dalszego rozwoju. Podobnie jak reszta zespołu" – wspieramy się wzajemnie. Natalia docenia również możliwość zdobywania nowych umiejętności: "Amazon zapewnił mi szeroką gamę różnych szkoleń, dzięki którym mogę się rozwijać. Jeśli miałabym ponownie decydować o rozpoczęciu pracy w Amazon, nie zastanawiałabym się ani chwili. Zachęcam wszystkich znajomych oraz bliskich do złożenia aplikacji w naszej firmie – to świetne miejsce do pracy."
  Natalia Sitko
  Dołączyła do zespołu Amazon w Gliwicach rok temu. Pracuje w dziale rozkładania towarów, a w pracy pomagają jej wyspecjalizowane roboty. Pełni również funkcję ambasadora zrównoważonego rozwoju, a jej celem jest promowanie działań na rzecz środowiska.