Nasi pracownicy
Zatrudniamy różnych ludzi na różnych stanowiskach. Nie ma znaczenia czy masz doktorat z astrofizyki, czy nie masz absolutnie żadnych kwalifikacji – u nas zawsze znajdzie się dla Ciebie miejsce.
Amazon employee
Amazon employee

Nasi pracownicy

Nasza działalność jest tak zróżnicowana, jak zróżnicowana jest populacja Polski. Zespół Amazon w Polsce składa się z przedstawicieli aż 35 różnych narodowości.
Większość pracowników polskich centrów logistyki i Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku to członkowie lokalnych społeczności, do których przeważająca część z nich należy od dziecka. Są oni silnie związani z okolicą, w której znajdują się nasze centra.
Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych pracowników, w centrach logistyki Amazon wprowadziliśmy 4-dniowy tydzień pracy z 10-godzinnymi zmianami (w tym 2 przerwy), po którym pracownikom przysługują 3 dni wolnego.
Mogą je oni przeznaczyć na odpoczynek i relaks. W ramach elastycznego czasu pracy pracownicy mają również możliwość wymieniania się między sobą zmianami.
LCJ3 Fulfillment center
LCJ3 Fulfillment center
Każdy pracownik działu operacji Amazon otrzyma wynagrodzenie w wysokości min. 22,5 zł/godz brutto.
Pracownikom przysługuje także pakiet atrakcyjnych świadczeń dodatkowych.
Amazon wspiera Uniwersytet Sukcesu, który pomaga kobietom wejść na rynek pracy.
Szczególnie dotyczy to obszarów logistyki i łańcucha dostaw, w których kobietom w przeszłości było trudno znaleźć zatrudnienie.
 • "Swoją przygodę z Amazon rozpoczęłam w kwietniu 2020 r. Decyzja o podjęciu pracy w nowo otwieranym centrum logistycznym była wyborem spontanicznym, poprzedzonym pozytywnymi komentarzami ze strony koleżanki, która pracuje w centrum Amazon w Sosnowcu" – opowiada Natalia Gołębiewska, pracująca w dziale Problem Solve. "Praca w Amazon daje mi możliwość dzielenia się ciekawymi pomysłami, które wdrażam w życie jako członek Forum Pracowniczego. Rok od podjęcia pracy w gliwickim centrum cieszę się, że stanowię część społeczności Amazon."
  Natalia Gołębiewska
  Pracująca w dziale Problem Solve
 • "W pracy w Amazon cenię sobie nowoczesne rozwiązania i świetne podejście firmy do pracowników. Każdy z nas jest traktowany na równi, możemy się czuć w pełni sobą."
  Rafał Zuchewicz
  Doradca pracownika ds. HR, rozpoczął pracę w Amazon w listopadzie 2020 r. Na co dzień, Rafał pomaga innym pracownikom w rozwiązywaniu różnych spraw związanych z ich zatrudnieniem –
 • "W przeszłości miałem okazję wspierać otwarcia innych centrów, w tym również robotycznego centrum w Kołbaskowie koło Szczecina. Gliwice to jeden z dwóch takich obiektów w Polsce, dlatego postanowiłem zawitać tu na dłużej" – mówi Tomek. - "Choć startowaliśmy już w trakcie pandemii, to mimo tego świetnie poradziliśmy sobie w tym trudnym czasie" – dodaje.
  Tomasz Śmiglewski
  Kierownik zespołu w centrum logistycznym w Gliwicach, odpowiada za organizację pracy w dziale przyjęcia towaru. To nie pierwsza rola Tomka w Amazon – od ponad 6 lat rozwija się w ramach organizacji, awansując na wyższe stanowiska. W międzyczasie uczestniczył w otwarciu innych centrów w Polsce, ale to właśnie Gliwice wybrał na stałe.
 • Kolejnym pracownikiem, który jest już z Amazon od roku, to Aaron Zdziebło. W dziale jakości zajmuje się sprawdzaniem stanów magazynowych oraz dba o jakość produktów i procesów, szkoląc również innych pracowników. – "W Amazon najbardziej podoba mi się możliwość rozwoju. Jeśli jesteś ambitny i przykładasz się do swojej pracy, to droga do sukcesu zawodowego stoi przed Tobą otworem" – opowiada, dodając – "Cenię sobie również atmosferę. Ludzie są otwarci oraz bardzo chętni do pomocy, zarówno team leaderzy i managerowie, jak i pracownicy poziomu początkowego."
  Aaron Zdziebło