Kariera w Amazon
W Amazon oferujemy nie tylko pracę – możemy stać się przepustką do dalszej kariery.

Uważamy, że wszyscy nasi pracownicy mają potencjał rozwojowy niezależnie od pochodzenia i stanowiska, od którego zaczynają pracę w naszej firmie. Wiemy, że talent przybiera różne postaci. Chcemy pomóc każdemu, kto jest dobry w swojej roli i chce zdobywać nowe umiejętności.
Amazon employee
Amazon employee

Kariera w Amazon

Wierzymy, że wspieranie i docenianie rozwoju różnorodnego zespołu pracowników Amazon leży u podstaw naszego sukcesu. Niedawno zajęliśmy drugie miejsce w rankingu najlepszych pracodawców na świecie według magazynu Forbes.
workplace index
workplace index
Program Postaw na Swój Rozwój pomógł w zdobyciu kwalifikacji poza Amazon już ponad 40 000 pracowników w 14. krajach.
W ramach programu Postaw na swój Rozwój pokrywamy do 95% czesnego i dodatkowych opłat za uznawane na poziomie krajowym kursy zawodowe dla pracowników – do 26 tys. złotych w ciągu czterech lat. Z programu Postaw na Swój Rozwój mogą skorzystać pracownicy Amazon zatrudnieni w firmie nieprzerwanie przez rok. Oferta szkoleń obejmuje różnorodne dziedziny – od księgowości poprzez kierowanie pojazdem ciężarowym, po programowanie. Nie wymagamy przy tym podpisywania tzw. umowy lojalnościowej o kształcenie.
Środowisko Amazon zapewnia pewną pracę i rozwój niemal każdemu, niezależnie od pochodzenia, poziomu umiejętności czy doświadczenia.
Z dumą zatrudniamy osoby bez formalnych kwalifikacji, a następnie pomagamy im zdobyć wykształcenie i umiejętności niezbędne do dalszego rozwoju zawodowego.
workplace index
workplace index
W szczególności chcemy zapewnić dobry start zawodowy młodym pracownikom. W ciągu najbliższych dwóch lat na różnych stanowiskach w całej firmie zatrudnimy ok. 50 nowych praktykantów.
 • "Przepis na sukces w Amazon? Myślę, że droga każdego z nas jest indywidualna, ale jest wiele czynników, które mogą nam pomóc osiągnąć ten cel. Pamiętaj, aby być elastycznym i odważnym oraz zawsze staraj się mierzyć wysoko!"
  Adam Śródecki
  Senior Operations Manager w centrum logistycznym w Łodzi, który pracuje w Amazon od 2014 r
 • "Karierę w Amazon zaczynałam jako Team Leader, a po 9 miesiącach zaaplikowałam na stanowisko Area Managera w nowo tworzącym się centrum logistycznym, lecz byli lepsi kandydaci. Udział w panelu rekrutacyjnym jednak sprawił, że zostałam dostrzeżona przez Senior Operations Managerów i zaproponowano mi stanowisko Interim Area Manager. Po pół roku otrzymałam stanowisko Area Managera na dziale zbierania towarów. Półtora roku później zdecydowałam, że czas iść dalej i zgłosiłam się do nowo otwartego centrum robotycznego w Gliwicach. W nowym obiekcie zawsze jest ogrom możliwości"
  Anna Harezlak
  Area Manager w centrum logistycznym w Gliwicach, wcześniej pracowała jako dyrektor szkoły.
 • "W 2019 roku nie wiedziałem nic o pracy w centrum logistycznym. Nie miałem doświadczenia w tej dziedzinie. Nie byłem również pewny, czy ta praca spełni moje oczekiwania. Dzięki wsparciu ze strony mojego Managera i Team Leaderów wiele się nauczyłem o procesach, które tu zachodzą. Włożyłem w to dużo pracy, aby być tu, gdzie teraz jestem" – mówi Damian Chaber "W Amazon mogę wybierać pomiędzy wieloma ścieżkami kariery. Mam 24 lata, jestem ambitny i planuję kontynuować edukację, ponieważ mam nadzieję, że to pomoże mi odnieść sukces."
  Damian Chaber
  Team Leader w Łodzi, który zaczynał jako pracownik poziomu początkowego, a obecnie zajmuje kierownicze stanowisko
 • "Pracę w Amazon rozpoczynałam jako pracownik magazynowy, a teraz, jako kierownik, odpowiadam za około 90 osób" – opowiada Joanna Nyga, "W mojej pracy najbardziej lubię rozwój, który umożliwia mi Amazon. Czuję, że mogę tu jeszcze wiele osiągnąć, a moją karierę wspiera wiele osób."
  Joanna Nyga
  Area Manager w centrum logistycznym w Gliwicach, która pracuje w Amazon od 6 lat i w tym czasie awansowała 5 razy
 • "Dwie rzeczy są dla mnie niezwykle ważne w pracy zawodowej – możliwość rozwoju oraz dobra atmosfera" – mówi Monika Zelek, "Cenię atmosferę sprzyjającą pracy zespołowej i możliwości osiągania indywidualnych celów"
  Moniki, Karolina Zelek-Szelągowska
  Która w Amazon pracuje ponad 5 lat, aktualnie na stanowisku EU Ops Development Partner.